Domů » Za pár tisíc k moru alebo 4 tipy, ako neprevetrať peňaženku na cestách

Za pár tisíc k moru alebo 4 tipy, ako neprevetrať peňaženku na cestách

0 comment 22 views

Sezóna síce ešte nezačala, ale možno ich na čase nad dovolenkou začať premýšľať. Už len vzhľadom na prvý bod, ktorý vám ušetrí najvýznamnejšiu časť výdavkov za cesty.

Štvorčlenná rodina podľa štatistiky utratí za dovolenku v zahraničí okolo 40 000 korún, najčastejšie sa na ňu dopravuje vlastným autom a vo väčšine prípadov si celú dobu pobytu varí. Medzi obľúbené destinácie patria Chorvátsko a Taliansko – najmä vďaka dostupnosti. A čo keby sme vám povedali, že 40 000 korún je v kontexte s nepohodlnými podmienkami pomerne dosť a že sa možno aj za nižšiu čiastku dokážete pozrieť do vôd oveľa priezračnejších?

 1. Nečakajte na leto
  Leto je cestovateľsky najvyťaženejším obdobím. Aj keď trochu nezmyselne, pretože slnko v júli a auguste solídne páli aj u nás a pekných lomov, kde sa okúpať, je tu tiež dosť. Nechcete to tento rok zmeniť a vydať sa na cesty už budúci mesiac? Aprílové počasie sa mnohých destinácií vôbec netýka, navyše nebudete musieť čeliť bojom o slnečník alebo lehátko pri bazéne.
 2. Zbaľte sa a počkajte
  Cestovné kancelárie väčšinou nakupujú miesta v lietadle aj hotelové izby v čase, keď je ich cena na minime. Vďaka tomu sa ale stáva, že nevypredajú plnú kapacitu v termíne a krátko pred odletom vyhlásia super last minute ponuku. Buďte pripravení aj na tento variant.

Zájazd do exotickej destinácie sa môže znížiť pokojne aj o 70% pôvodnej ceny. Jediné, čo sa od vás chce, je mať zbalené, byť v strehu a mať túto možnosť samozrejme predjednanú v práci. Môže sa stať, že ráno zabookujete zájazd a večer už budete sedieť na letisku.

 1. Dohovárajte sa priamo
  Ísť s cestovnou agentúrou prináša väčší pokoj, ale stojí za to ten odliv peňazí? Zabookujte si ubytovanie priamo u poskytovateľa, ušetríte aj 30% z ceny. Podobne si zaistíte aj letenky. Využite porovnávače cien, ktoré na základe zadaných parametrov zistí, s ktorou spoločnosťou poletíte najlacnejšie (napríklad Cestujlevne.cz, Momondo.cz, Letenky.cr ai).

Nevynechávajte pritom ani odlety z Viedne, ktoré sú lacnejšie. A ak sa obávate toho, ako sa dostanete z letiska napríklad k hotelu, potom zbytočne. Transfery cestovnej agentúry beztak väčšinou objednávajú od daného hotela či ich zmluvného partnera, na väčšine letísk alebo v ich blízkosti si môžete požičať auto a pokiaľ letisko od destinácie, kde sa budete rekreovať, nedelí dvesto kilometrov, oplatí sa vám v mnohých krajinách aj taxi.

 1. Bývajte za hubičku
  Ubytovanie tvorí obrovskú položku v nákladoch. Zvlášť, ak máte už väčšie deti a je potrebné objednávať rodinný apartmán alebo rovno dve izby. Ale aj bývanie môžete mať lacno. Pozrite sa na AirBnb.cz, kde nájdete ponuky priamo od súkromných osôb.

Cena je stanovená za noc v nehnuteľnosti, nie za osobu. V štyroch ľuďoch tak môžete bez obmedzenia bývať v trojizbovom domčeku alebo väčšom byte aj za 1000 korún denne. Druhou možnosťou je využiť HomeExchange, kde sa spárujete s rodinou, ktorá si v rovnakom termíne požičia váš byt.

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Editors' Picks

Newsletter

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

u00a92022u00a0- All Right Reserved. Designed by Penci Design