Domů » Pre dobrú náladu aj lepší sex: Týchto 5 farieb by ste mali mať doma

Pre dobrú náladu aj lepší sex: Týchto 5 farieb by ste mali mať doma

0 comment 34 views

Mať vyladený byt je základným predpokladom na to, aby ste sa v ňom cítili dobre. Okrem materiálov, ktoré vyvažujú energie, je ale dôležité sa pohrať aj s farebnými detailmi. Ich správna voba a kombinácia k dobrému pocitu pridajú ešte bezpečie, pokoj, dobrú náladu, kvalitný spánok alebo bystrejšie zmysly.

Podľa vedcov vysielajú farby do éteru vibrácie, ktoré ovplyvňujú naše nálady. A hoci toto pôsobenie do istej miery súvisí s tým, či sme extroverti alebo introverti, existuje paleta, ktorá je pre všetkých z nás univerzálna. U 83 % ľudí sa zistilo, že sa na nich pozitívne podpisuje červená, žltá, zelená, modrá a fialová. Nemusíte pritom hneď namaľovať každú stenu inou farbou. Koľkokrát stačia malé detaily v podobe sošiek, vankúšov, farebných tanierov alebo napríklad prestieranie.

Červená rozpúta vášeň vo vašej spálni
Červená je farba vášne. A kde inde ju využiť lepšie ako v spálni? Zaobstarajte si obliečky a napumpujte do seba sexuálnu energiu a silu. Je dokázané, že podporuje sexuálnu fantáziu. Navyše pôsobí povzbudivo na pľúca, látkovú výmenu, narušený krvný obeh, nízky tlak a podporuje tvorbu červených krviniek.

Super nálada? Choďte do žltej
Žltá farba pozitívne ovplyvňuje nervový systém. Vie navyše prispieť k pozitívnemu vnímaniu sveta, prináša radosť zo života a veselosť, naopak si poradí s nechuťou do práce, jesennými frustráciami a podobne. Nenahraditeľné miesto má v pracovni.

Na nervy je modrá
Modrá farba pôsobí na uvoľnenie nervov, pri nepokoji, strachu, prekrvení, nespavosti. Je to harmonizujúca farba pri psychicky náročnejšom období. Modrý element by sa mal obíviť v miestnosti, kde trávite radi relaxujete. Napríklad v obývačke.

Fialová a zelená otvárajú myseľ
Najintenzívnejšiu silu vyžarovania má fialová farba. Ovplyvňuje oblasť očí a má pozitívny vplyv na nervovú sústavu. Pri pohľade na ňu sa zaktivuje činnosť mozgu, lepšie sa nám premýšľa a medituje. Ak riešite akékoľvek problémy, či už rodinné alebo partnerské, pridajte aj veľa zelených listnaných kvetov v rôznorodých odtieňoch. Tak si porovnáte myšlienky.

Čo sa ešte hodí vedieť
Chladnejšie farby (zelená, modrá) „ochladia“ teplé miestnosti orientované na juh a juhozápad. Interiér taktiež opticky rozšíri, pritom nechajú vyniknúť nábytok a doplnky. Teplejšie farby (červená, oranžová, žltá) sú ideálne na severnej strane. Interiér opticky zmenšujú, ale pritom oživujú. Sýte a tmavé odtiene zužujú miestnosť a dodajú punc elegancie a luxusu. Biela a ďalšie svetlé odtiene priestor dokážu opticky zväčšiť a rozšíriť.

Nebojte sa však kombinovať, vďaka väčšiemu kontrastu sa stane váš domov ešte príťažlivejší. Ak by ste privítali odbornú pomoc, najviac inšpirácie, rád, tipov a vychytávok bude možné načerpať na veľtrhoch FOR DECOR & HOME a FOR INTERIOR, ktoré sa konajú na jeseň na výstavisku PVA EXPO PRAHA.

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Editors' Picks

Newsletter

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

u00a92022u00a0- All Right Reserved. Designed by Penci Design