Domů » Plánujete v lete vybaviť svoju spálňu? Zaobstarajte si novú posteľ z masívu!

Plánujete v lete vybaviť svoju spálňu? Zaobstarajte si novú posteľ z masívu!

0 comment 57 views

Prázdninovú dobu môžete využiť aj na dlho odkladané zmeny v interiéri. Postele z masívneho dreva budú ozdobou spální a my vám s ich výberom pomôžeme.

Dobrú náladu v krásnom aj podmračenom dni podmieňuje kvalitný spánok. To je všeobecne známa, aj keď nie často rešpektovaná pravda. Máte pocit, že ste v noci zložili takmer vagón uhlia a ráno sa vám vôbec nechce vstávať? Možno je najvyšší čas pozrieť sa po novej posteli s kvalitným matracom a dopriať si príjemný odpočinok a hlboké sny.

Pri výbere pamätajte na to, že v spálni strávime predsa len všetci zhruba tretinu života. Zaslúžite si preto posteľ kvalitne spracovanú av takom farebnom a materiálovom prevedení, ktorá vhodne doplní interiér v miestnosti. Záleží samozrejme na vašom vkuse a aj finančných možnostiach. K dispozícii máte veľmi jednoduché využitie internetových stránok s takou širokou ponukou, že si určite vyberiete.

Postele z masívu sú krásny kus nábytku, ktorý vydrží
Stále viac obľúbenejšie drevené postele z masívu sú bezpochyby kráľovnými spální. Poteší vás krásnou prírodnou kresbou, vôňou a širokou možnosťou farebných úprav. Veď čo môže byť príjemnejšie, než si spokojne ľahnúť po náročnom dni a nechať sa unášať do ríše snov. Môžete sa rozhodnúť napríklad pre posteľ zo smrekového dreva, ktoré je odolné a pružné a zanedbateľná nie je ani jeho priaznivá cena.

V trochu inej kategórii je posteľ vyrobená z buku. Je to tvrdé drevo s neobvyklým designom a jeho popularita neustále stúpa. Poteší vás aj posteľ, vyrobená z pevného borovicového masívu s neobvyklými možnosťami morenia. Najdrahšiu, ale určite skvostnú posteľ hodnú obdivu, potom zaobstaráte zrejme „na veky vekov“ z dubového masívu.
Výrobcovia vám môžu dodať postele v rôznych prevedeniach. Určite si ale postrážte, aby mali kvalitný lamelový rošt, na ktorý patrí podľa váhy vhodný matrac. Váš chrbát potom bude päť len samú chválu a prestanú vás trápiť. Môžete mať postele manželské, ale aj jednolôžkové. Záleží potom na vašich preferenciách, či si vyberiete pod postele napríklad úložný priestor na lôžkoviny.

Postele by mali vetrať, roztoče milujú vlhko
Z hľadiska kvality vášho spania je určite vhodné, aby postele vetrali. Človek sa za noc otočí v priemere 45 x a vypotí cca 1,5 l potu. Podľa štatistík s vami pritom zdieľajú lôžko až dva milióny roztočov, ktorí milujú vlhko. Preto dobre uvážte, či vôbec pod postele patria napríklad odložené sezónne veci, lyžiarky a podobné solitéry. Rozmyslite si tiež, čo od spálne budete vyžadovať ak spokojnému bývaniu sa snažte udržať aj v tejto miestnosti poriadok a systém. Umožní vám to odkladacie plochy a stojany, ako je napríklad známy „nemý sluha“.
Pri výbere postele z masívneho dreva sa oplatí myslieť na niektoré pravidlá pre kvalitné spanie. Šírka postele má byť najmenej 80 centimetrov a výška aj s matracom medzi 45 až 55 centimetrmi. Pre potrebnú dĺžku postele sa vžila jednoduchá pomôcka pridať 25 centimetrov k výške spáča. Posteľ by sa samozrejme nemala nakláňať alebo rozbiehať v spojoch a materiál musí byť bez prasklín a nerovností.

Spálňa má byť najpríjemnejšou a najpohodlnejšou miestnosťou, preto výber nábytku do nej rozhodne nepodceňujte. Ak sa zhodnete navyše pri nákupe aj so svojim partnerom, máte vyhrané. Prajeme vám pri rozhodovaní a zaobstarávaní novej postele z masívu šťastnú ruku.

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Editors' Picks

Newsletter

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

u00a92022u00a0- All Right Reserved. Designed by Penci Design