Domů » Moderné stráženie detí na rušných miestach

Moderné stráženie detí na rušných miestach

0 comment 27 views

Väčšinou to býva stresujúce vziať malé dieťa na nákup v meste, do zoologickej záhrady, na stanici, skrátka kamkoľvek, kde je pohromade väčšie množstvo ľudí. Decko sa v anonymnom dave stratí raz dva. Keď máte k tomu ešte kočík s druhým dieťaťom a nemôžete ho držať za ruku, je každá takáto cesta malé peklo.

Hodinky Gator s GPS lokátorom

Mamičky ale objavili na trhu skvelú vec – hodinky Gator s GPS lokátorom. Je to prístroj na nosenie na zápästie priamo určený pre deti, má teda mäkučký silikónový pásik a je ľahké ho ovládať.

To je však vedľajšie, hlavná je ich „strážna“ funkcia. Hodinky v sebe majú GPS lokátor, ktorý vysiela informácie o svojej polohe do mamičkinho chytrého telefónu. Mamička, alebo ktokoľvek, kto dieťa stráži, musí mať len vo svojom mobile aplikáciu Gator.

Stiahnutie a inštalácia aplikácie sú veľmi jednoduché a intuitívne, aplikácia je v slovenčine a zadarmo a je k nej veľmi podrobný návod, ktorý každého užívateľa zrozumiteľne zoznámi so všetkým nastavovaním.

Dieťa stále pod kontrolou

Po prihlásení hodiniek do aplikácie mamička na svojom mobile vidí, kde jej dieťa práve v tejto chvíli je. Vždy po niekoľkých sekundách sa informácie aktualizujú, takže je vidieť, či sa dieťa pohybuje a informácie o jeho polohe sú presné. Hodinky fungujú aj v zahraničí, všade kde je GPS signál. Na dovolenke v Chorvátsku, v zime na rakúskej zjazdovke, kdekoľvek máte dieťa stále pod dohľadom.

Fungujú aj ako mobilný telefón

Skvelé je, že sa cez hodinky dá aj telefonovať. Môžete dieťaťu kedykoľvek zavolať a ono môže zavolať vám. Proti mobilnému telefónu to má tú výhodu, že hodinky pripnuté na zápästie dieťa narozdiel od mobilu nestratí a aj zvonenie vždy počuje. Ďalšia prednosť je možnosť nastavenia bezpečných kontaktov, ktoré môžu na hodinky volať. Dieťa vďaka tomu nebudú obťažovať žiadne podvodné ani reklamné telefonáty.

Stráženie pre malého školáka

Mamičky detí na prvom stupni základnej školy často riešia, ako zaistiť deťom dozor počas cesty do školy a popoludní domov. Túto starosť im práve hodinky Gator môžu ušetriť. Pohyb dieťaťa je v aplikácii monitorovaný, ukladá sa aj história pohybu, dieťa sa teda nemôže stratiť. Aby rodič nemusel stále pozerať do aplikácie, môže si v nej nastaviť poistku, tzv. safezónu. To znamená, že vyznačí v mape okruh okolo miesta, kadiaľ dieťa obvykle chodí a pokiaľ by túto oblasť opustilo, aplikácia na to sama upozorní. Rodič potom môže dieťa hneď kontaktovať a zistiť, čo sa deje.

SOS funkcie

Mamičky na hodinkách tiež veľmi oceňujú SOS funkciu. Keď sa totiž dieťaťu čokoľvek nečakaného prihodí a ocitne sa v úzkych, stačí, keď podrží núdzové SOS tlačidlo a hodinky samé vytočia číslo vopred v aplikácii nastavenej ako kontakt pre núdzové volanie. Potom sa môže rodič obratom pozrieť, kde dieťa je a situáciu riešiť.

Kde hodinky kúpim?

Detské GPS hodinky Gator s funkciou volania predáva eshop cleverstore.cz. Môžete si vybrať z troch dostupných modelov, ktoré sa od seba mierne líšia funkčnou výbavou.

Hodinky musia byť vybavené SIM kartou s dátovým tarifom. Vyberte kartu ktoréhokoľvek operátora, ako by ste vyberali SIM kartu do mobilu. Odporúčaný objem dát je 30 až 100 MB.

Hodinky bez problémov vydržia na jedno nabitie celý deň (aj dlhšie), ak ale budete dlho na cestách, zvážte aj kúpu powerbanky.

Úplne nedoceniteľné sú hodinky v prípade, keď strážite viac detí. Ak bude mať každé dieťa svoje gatorky, môžete prihlásiť do aplikácie všetky a aj všetky naraz potom uvidíte v mape aplikácie.

Žiadny stres! Malý moderný prístroj sa postará o váš pokoj a bezpečnosť vášho dieťaťa.

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Editors' Picks

Newsletter

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

u00a92022u00a0- All Right Reserved. Designed by Penci Design