Domů » Deň matiek je tu: Máme tipy, čím ich potešiť

Deň matiek je tu: Máme tipy, čím ich potešiť

0 comment 41 views

Nedeľa patrí mamičkám! Dokonca na celom svete! Ak ste sa teda ešte nepoobzerali po nejakom tom darčeku, pozrite sa na naše tipy. Vybrali sme od každého niečo – do bytu, na zub aj pre krásu.

Byť mamičkou je bezpochyby tá najkrajšia rola v živote. Ale aj najnáročnejšie! Druhú májovú nedeľu sa tak už od roku 1907 vzdáva pocta materstva. Sviatok vznikol pôvodne v Spojených štátoch na počesť Anny Reeves Jarvisovej, ktorá bojovala za práva matiek.

Dnes je medzinárodne uznávaný a oslavuje sa v drobných obmenách po celom svete. Tie sa však týkajú väčšinou len dátumu, darčeky sa mamičkám rozdávajú v arabských krajinách úplne rovnako ako v Európe.

A ako má taký dar vyzerať? Podľa starej tradície by mal byť jednak ručne vyrobený a potom zo srdca. Prvý bod je pre mnohých z nás doslova „mission impossible“ a veríme, že ani mamičky sa nebudú hnevať, dvojku ale zaručiť môžete – aj keď s našou pomocnou inšpiratívnou berličkou.

Niečo na zub
sweet
Ak vaša mamička rada maškrtí, darujte jej lyžičky, na ktorých je už pripravená kvalitná belgická čokoláda. Stačí, keď si potom našľahá alebo ohreje mlieko a nechá ju rozpustiť v hrnčeku. Túto konkrétne predáva Bella Rose za 22,90 €, obmeny ale nájdete aj v mnohých iných obchodoch s darčekovými predmetmi.

caj
Chybu rozhodne nemôžete urobiť ani čajom v darčekovom balení. My odporúčame značku Tafelgut, ktorá má veľmi chutné a netypické kombinácie. Jeden čaj v darčekovej dóze potom stojí 524 Kč.

makrónky
Makrónky od Paula sú povestné svojou lahodnou chuťou. Pekári navyše používajú kvalitné ingrediencie. Darčekový box, do ktorého si môžete vybrať príchute, vyjde na 268 Kč.

srdce
Pokiaľ chcete niečo v tvare srdca, siahnite po týchto bonboniérach od Frutiko. Do 24 hodín ich doručí priamo k dverám vašej mamičky. Tento set stojí 699 Kč.

krabica ruže
Kvetinárstvo sú plné viazaných kytíc, dokonca sú mnohé z nich otvorené len pre tento špeciálny deň, ale darčekovým pugétom ruží s venovaním urobíte väčšiu radosť. Nájdete ich v portfóliu Frutiko za cenu okolo 1000 korún vrátane dovozu do 24 hodín.

anjel
Anjeli sú symboly ochrany. Určite poteší. Tohto sme objavili v Bella Rose za 777 Kč.

doza
Vône robia domov. Čo tento dekoratívny vonný set od Dakls (299 Sk), sviečku v Lykke štýle (1019 Sk) alebo vonný olej do aromalampy od Manufaktúry?

aróma
lykke
Ak máte nejakú peknú fotku s mamou, tak ju zarámujte! Spomienka je totiž ten najkrajší darček, ktorý môžete darovať! Zoot, 219 Sk.

love
Alebo siahnite po hrnčeku s motívom srdiečka. Na ranný čaj či kávu príde vhod. Zoot, 299 Sk.

kniha
Originálna je potom knižka pre mamičky. Obsahuje tie najkrajšie citáty o mamičkách. Predávajú ju na Alza alebo vo vybraných kníhkupectvách za 144 Kč.

Pre to, aby bola ešte krajšia
rúže
Sada darčekových rúžov a leskov od Marionnaud obsahuje 6 skvelých univerzálnych odtieňov, ktoré patria medzi jarné evergreeny.

nahrdelník
Náhrdelník s jarnými motívmi pozdvihne jednoduché outfity. Desigual, 999 Sk.

hodinky
Hodinky s moderným mramorovaním v ciferníku sú navrhnuté na každodenné nosenie. Komono, 2399 Kč.

kozmetika
Vôňa levandule upokojí po náročnom dni. V darčekovom koši nájdete set do kúpeľa aj pre starostlivosť po ňom. Manufaktúra, 1069 Sk.

michael kors
Dámska parfumovaná voda Michael Kors Wonderlust má gurmánske zloženie, v centre ktorého stojí mandľové mlieko s pikantným korením a talianskym bergamotom. Set stojí 1399 Kč.

prsteň
Pokiaľ poznáte veľkosť prstienka, stavte na tento so srdiečkami v rose gold odtieni. Na Zoot ho teraz zaobstaráte za 599 Kč.

krem
Originálna a pritom praktický je limitovaná edícia prírodného krému v unikátnom, 100% ručne vyrábanom obale z prvotriedneho karlovarského porcelánu Biorythme.

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Editors' Picks

Newsletter

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

u00a92022u00a0- All Right Reserved. Designed by Penci Design