Domů » Čo je to kvasinková infekcia a aké sú jej príčiny?

Čo je to kvasinková infekcia a aké sú jej príčiny?

0 comment 1,7K views

Kvasinkovú infekciu spôsobujú kvasinky rodu Candida. Najčastejšie sa jedná o zápal pošvy a  vonkajšieho pohlavného ústrojenstva, ktoré majú za následok premnožené kvasinky. Tie sa bežne  vyskytujú v našom tele. Ak však dôjde k ich premnoženiu, nastáva problém. Dôjde k zmene pH,  ktoré je príhodné pre ich nadmerné množenie. 

Prejavy a príčiny infekcie 

Kvasinková infekcia sa často prejavuje začervenaním, svrbením a pálením v oblastiach intímnych  partií. Môže sa objaviť aj rôzne sfarbený výtok, bolesť v oblasti podbruška alebo počas intímneho  styku. 

Vaginálna infekcia sa môže objaviť aj ako následok zlej životosprávy, nezdravej stravy, nevhodné  alebo nedostatočné intímnej hygieny, nevhodného oblečenia, častého striedania sexuálnych  partnerov alebo nechráneného pohlavného styku. Môže to byť však aj užívanie antikoncepcie alebo  antibiotík, hormonálnej terapie či ďalších liekov. Vždy je nutné navštíviť lekára. 

Prevencia 

Vhodné prostriedky pre intímnu hygienu ponúka značka GYNELLA®. Na stránkach gynella.com si  môžete objednať prípravky pre intímnu hygienu určené na prevenciu, ale aj k prípadným  zdravotným ťažkostiam. Nájdete tu umývacie gély, vaginálne čapíky podporujúce prirodzené  vaginálne prostredie aj prípravky vhodné pre vyššie uvedené ťažkosti. 

Ďalšou dôležitou prevenciou je vhodná strava. Kvasinky majú rady cukry, preto je nutné zo stravy  vyradiť také potraviny, ktoré majú cukrov vysoký obsah. Tiež biele pečivo nie je vhodnou voľbou.  Imunitu podporíte dostatočným prísunom ovocia a zeleniny. Tá dodá aj potrebnú vlákninu. Okrem cukrov vyhľadávajú kvasinky vlhké a teplé prostredie. Jeho vznik podporuje nevhodné  oblečenie – predovšetkým tesne a nepriedušné. Voľte kúsky, ktoré sú vyrobené z prírodných  materiálov a sú skôr voľnejšie.

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Editors' Picks

Newsletter

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

u00a92022u00a0- All Right Reserved. Designed by Penci Design