Domů » Ako ušetriť v domácnosti

Ako ušetriť v domácnosti

0 comment 34 views

Máte tiež pocit, že vám neustále chýbajú peniaze? Poplatky za bývanie, jedlo, energia, benzín, za telefón, internet a ďalšie tvoria väčšinu vašich nákladov. Ste z toho nešťastní a neviete, kde ušetriť? My vám s tým pomôžeme. Našli sme totiž pár tipov, o ktoré by sme sa s vami radi podelili.

Spočítajte náklady

Najskôr si skúste vziať ceruzku a papier a spíšte si všetky svoje náklady. Zdanlivo malé položky, ktoré nakupujete opakovane, sa mesačne načítajú a vy zistíte, že napríklad za sladkosti míňate nie malé čiastky!

Stravovanie

Čo sa týka jedla, môžete na ňom ušetriť stovky korún mesačne. Ak radi jete v reštauráciách, je čas s tým skoncovať! Skúste si odpustiť dnešný obed s kolegami v práci. Radšej si vopred uvarte v pokoji doma a jedlo si noste do práce v krabičkách. Čudovali by ste sa, koľko takto mesačne miniete za obedové menu.

Ďalšou možnosťou, ako na jedle ušetriť, je variť si na viacero dní dopredu. Pokiaľ vám však nechutí jesť rovnaké jedlo niekoľko dní po sebe, môžete si ho zamraziť a až nastane vhodná doba, jedlo z mrazničky môžete ihneď vytiahnuť a znovu ho ohriať.

Je možné tiež ušetriť pár korún tak, že si na záhradke či balkóne svojho domu budete pestovať paradajky či papriky a ďalšie druhy zeleniny alebo napríklad aj bylinky, ktorými ochutíte prakticky skoro všetko jedlo.

Pokiaľ napríklad odchádzate z domu, je vhodné si so sebou zabaliť desiatu a fľašu s vodou. Vyhnete sa tak nakupovaniu mnohokrát predražených výrobkov.

Nakupovanie

Ušetrite pri nakupovaní! Najskôr si skúste urobiť malý prieskum trhu. Pozrite sa, ktoré reťazce ponúkajú zľavy a využite ich. Zaobstarajte si skôr väčšie balenie pri tovare, ktorý používate najčastejšie. Týka sa to najmä drogérie.

Odporúčame taktiež spísať si zoznam potravín a podľa neho sa v obchode riadiť.

Ak si potrebujete nakúpiť oblečenie, skúste tentoraz zaplávať do jedného zo secondhandov. Aj tu nájdete množstvo krásnych, dokonca aj značkových, vecí, ktoré vyzerajú pekne a stoja pár korún.

Energia

V rámci šetrenia energiami sa zamerajte predovšetkým na výmenu žiaroviek. Úsporné žiarovky sa už dnes bežne v domácnosti používajú.

Domáce spotrebiče sú tiež žrúti energie. Bez toho, aby sme si to možno uvedomovali, tak všetky spotrebiče, ktoré máme zapojené v sieti, ale momentálne ich nevyužívame, energiu spotrebúvajú tiež. Pokiaľ teda odchádzame na dlhšiu dobu preč, môžeme tieto spotrebiče zo siete odpojiť a tak ušetriť ďalšie korunky.

Cestovanie

Ak cestujete do práce automobilom, skúste sa dohovoriť s niekým, kto má podobnú či rovnakú cestu ako vy. Ušetríte tak na benzíne, na ktorý sa môžete spoločne zložiť.

Alebo vymeňte svoje vozidlo za bicykel! Nemusíte tak utrácať za benzín a ešte urobíte niečo pre svoje zdravie. Pokiaľ máte svoje zamestnanie neďaleko vášho domu, choďte samozrejme pešo.

A ak využívate na cestovanie služieb mestskej hromadnej dopravy, porozmýšľajte o tom, či by pre vás nebola výhodnejšia tzv. električka. Prezrite si ich ponuku a zvážte možnosti.

Skúsili ste naozaj všetko, ale stále nič nepomáha? Máme riešenie!

Ak ste skúsili už naozaj všetko a aj napriek všetkej snahe vám opäť došiel veľký účet za energie alebo za vodu, môžu vám pomôcť nebankové pôžičky.

Čo to vlastne nebankové pôžičky sú? Sú to krátkodobé pôžičky, ktoré vám poskytne niektorá z nebankových spoločností. Na schválenie tejto pôžičky si stačí prichystať občiansky preukaz, vlastný bankový účet, potom vyplníte registračný formulár, ktorý nájdete na internete spoločnosti, ktoré ste si vybrali a čakáte na schválenie. U nových klientov bude poskytovateľ na prvýkrát požadovať aj ďalšie doklady, napríklad dokladovanie príjmu. Takúto pôžičku môžete mať už do 15 minút od schválenia. Nezabudnite si hlavne prečítať obsah zmlúv, ktoré vám spoločnosť zašle elektronicky.

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Editors' Picks

Newsletter

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

u00a92022u00a0- All Right Reserved. Designed by Penci Design