Domů » 8 naj európskych hudobných festivalov

8 naj európskych hudobných festivalov

0 comment 36 views

Nič nekričí letom toľko ako hudobné festivaly, ktorými sa to do jesene v Európe len tak hemží. Vyrazte na jeden z nich, verte, že nebudete ľutovať. Stačí si len vybrať podľa lokality a žánru hudby, ktorú máte radi.

Na trojdňový Sonar festival (16. – 18. 6.) na barcelonskom námestí Plaza de España ročne zamieri vyše 80 tisíc milovníkov elektronickej hudby. A nie je sa čomu diviť. Aj tohtoročný line-up bude skvelý, okrem slávnych kapiel tu vystúpi aj začínajúci DJs.

Sedem dní a nocí hudobného opojenia na vás čaká na ostrove Óbudai-Sziget na Dunaji. Aj tento rok bude budapeštiansky Sziget (10. – 17. 8.) bojovať o prvenstvo na rebríčku najlepších hudobných festivalov v Európe. A pomôcť by mu malo hviezdne obsadenie hudobných velikánov, medzi ktorými sa objavia Rihanna, Muse, Sia, David Guetta aj Bastille.

Už takmer 140 rokov sa milovníci opery a klasickej hudby schádzajú do Nemecka, aby sa zúčastnili mníchovského Opera festivalu (19. 6. – 31. 7.) s bohatou históriou a ojedinelým programom. Centrom všetkého diania sa stane Divadlo princa regenta.

Jeden z najväčších festivalov, ktorý Francúzsko organizuje, si každoročne nenechajú ujsť popové a rockové kapely, od nováčikov v hudobnej brandži až po veľké hviezdy. Päť pódií uprostred parkov a koncert Iggyho Popa či skupiny Foals – taký bude parížsky Rock en Seine (26.-28. 8.).

Na mníchovskom Tollwood festivale (29. 6. – 24. 7.) máte príležitosť zúčastniť sa hier, vystúpení a koncertov zadarmo alebo za nízke vstupné. Akcia láka aj na svoje zelené fórum, kde si návštevníci môžu slobodne odovzdávať názory na environmentálne témy. Medzi čestnými hosťami, ktorí tu tiež vystúpia, sa objavia mená ako Deep Purple, Anastacia, Jamie Cullum a Rea Garvey.

Už od roku 1979 je pravidelne prvý júlový piatok v Kodani oficiálne zahájený desaťdňovým jazzovým festivalom (1. – 10. 7.). Dejiskom mnohých koncertov budú bary, kaviarne, parky a dokonca aj prístav.

Hudobný festival Woods v Amsterdame (26. – 27. 8.) má štýl, ktorý mu dodáva lesné prostredie. Pod stromami si môžete nielen oddýchnuť, ale aj vychutnať kulinárske špeciality, a to počas počúvania alternatívneho rocku.

Berlínsky festival Lollapalooza (10. – 11. 9.) zaznamenal vlani veľký úspech, a tak sa aj tento rok vracia na miesto činu. Na letisku Tempelhof zahrajú Radiohead, Kings Of Leon, Lana del Rey a mnoho ďalších.

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Editors' Picks

Newsletter

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

u00a92022u00a0- All Right Reserved. Designed by Penci Design