Domů » 3 najväčšie průšvihy, ktoré sa môžu stať na dovolenke

3 najväčšie průšvihy, ktoré sa môžu stať na dovolenke

0 comment 76 views

Celý rok sa tešíme na vytúžený týždeň pokoja a odpočinku. Sen o pohodovej dovolenke sa môže ale v okamihu rozplynúť a často to nemusí byť ani vašim pričinením! Ktoré situácie vám môžu dovolenku okamžite pokaziť a ako sa na ne pripraviť?

Aj keď ste možno vytúženú dovolenku naplánovali do poslednej bodky, niektoré nepríjemnosti môžu nastať nečakane a bez varovania. Každý malér má ale svoje riešenie, a pokiaľ budete dobre pripravená a informovaná, tak vzniknuté zádrhely budete vedieť vyriešiť rýchlo a efektívne.

Problém č. 1: Ukradli mi kabelku vrátane peňazí a platobných kariet. Kde môžem vziať peniaze? Môže mi ich príbuzný niekam poslať?
Riešenie: Ak zistíte, že vám chýba karta, ihneď zavolajte do banky a zablokujte ju. Zároveň sa môžete s podporou na telefóne dohodnúť na vydaní náhradnej karty, príp. na zaslanie núdzovej hotovosti. Pokiaľ máte cestovné poistenie, pomôže vám asistenčná služba, ktorá slúži ako podpora pri podobných situáciách. Asistenti vám pomôžu aj so stratou cestovného dokladu, dokladov od vozidla alebo vodičského oprávnenia (napr. kontaktovaním ambasády, zabezpečením tlmočníka či zaslaním náhradných dokladov do miesta pobytu poisteného). „Ak potrebujete zaslať náhradné peniaze, núdzovo môže banka zaslať hotovosť alebo kartu na miesto pobytu dotyčného,“ upozorňuje Pavla Hávová, tlačová hovorkyňa ČSOB. Ďalšou možnosťou je poslanie peňazí pomocou pobočiek Western Union, kedy je možné peniaze vyzdvihnúť na druhej polovici sveta takmer okamžite, samozrejme za určitý poplatok.

Problém č. 2: Platobná karta mi v zahraničí nefunguje!
Riešenie: Najskôr vyskúšajte platbu či výber aj inde, nech ste si istí, že je problém na vašej karte, a schovajte si potvrdenku. „Ak sa vám nedarí s kartou zaplatiť, je najlepším možným riešením kontaktovať vašu banku, kde vám pomôžu daný problém vyriešiť. Je napr. možné, že ste prekročili stanovený limit alebo máte mechanicky poškodený čip karty,“ vysvetľuje Peter Demjanovič, riaditeľ útvaru Karty ČSOB a Ery. Pokiaľ vám vypršala platnosť karty, s tým už bohužiaľ počas dovolenky nič neurobíte, preto si ju pre istotu skontrolujte ešte pred odchodom. Viac nádejí budete mať v prípade prekročenia limitu. Ten je často možné zmeniť pomocou internetového alebo mobilného bankovníctva. V každom prípade je preto najlepšie voziť na dovolenku aspoň dve platobné karty.

Problém č. 3: Chcem si rezervovať hotel, ale ten požaduje zálohu z kreditnej karty. Ja ale kreditnú kartu nemám, čo s tým?
Riešenie: Ak na tom hotel trvá, nič s tým neurobíte a budete sa musieť poobzerať po takom, ktorý poskytuje rezervácie aj bez toho. Majitelia kreditných kariet sú totiž pre hotely dôveryhodnejší partneri, pretože vlastniť túto úverovú kartu nemôže každý (musí sa splniť určité podmienky, ako je pravidelný mesačný príjem určitej výšky a pod.) Je to pomerne bežná prax. Pokiaľ sa teda chystáte cestovať častejšie, kreditná karta sa vám bude určite hodiť.

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Editors' Picks

Newsletter

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

u00a92022u00a0- All Right Reserved. Designed by Penci Design